Prípravný zápas: ŠKF Sereď – FK Lokomotíva Devínska N.Ves 6:0 (2:0)

ŠKF Sereď si dnes od 14.30 hod. odohrala posledný prípravný zápas zimnej prestávky a v Seredi na umelej tráve sa predstavili treťoligoví hostia FK Lokomotíva Devínska Nová Ves z bratislavskej skupiny, kde po jesennej časti Lokomotíva prezimovala na 4.mieste priebežnej tabuľky sezóny 2016/2017.

Tréner ŠKF na prvý polčas dnešného zápasu postavil takúto zostavu: Koníček – Loduha, Dubeň, Kmeť, Baša, Ventura, Mocyn, Bosý, Hašim, Kamenčík a Jankto. Týždeň pred začiatkom jarnej časti majstrovských zápasov II.ligy západ sa v zostave objavili tri nové mená, Mocyn, Hašim a Kamenčík z ktorých podľa ohlasu divákov na dnešnom zápase zaujal Hašim ale v zostave slušne odohrali prvých 45 minút aj Kamenčík a Mocyn. Zostava ŠKF v prvom polčase hrala v hernej prevahe aj keď aj hostia ukázali niekoľko sľubne vyzerajúcich ofenzívnych výpadov ale cez obranu domácich sa presadiť nedokázali aj vďaka výborným zákrokom Koníčeka v bráne domácich.. V 23.minute sa Jankto veľmi pekne uvoľnil na pravej strane, presne našiel nabiehajúceho Hašima v strede pola a ten sám proti brankárovi hostí skúsene zakončoval – 1:0. V 28.minute na 2:0 zvyšoval Bosý keď po centri do šestnástky hostí z pravej strany nepokrytý pred päťkou ľahko zakončil zo 7m, Bosého v 40.minute striedal Mikinič.

Do druhého polčasu za ŠKF nastúpila zostava takto: Šalka – Loduha, Djiby Ba, Kmeť, Baša, Ventura, Jackuliak, Mikinič, Laura, Paukner, Morong ( v zostave sa neobjavil zranený Richnák a Mečiar ktorý má menšie problémy s členkom) a v podstate v druhom polčase už hostia nedokázali držať krok s kombinačnou hrou domácich a v defenzíve odolávali nájazdom ŠKF. V 58.minute Jackuliak poslal kolmicu za obranu hostí pre Mikiniča a vynikajúcu loptu dával na 3:0, v 64.minute po rohu domácich Ventura loptu predĺžil k zadnej žrdi a Morong z blízka hlavou zvyšoval na 4:0, v 80.minute Mikinič do uličky za obranu hostí vysunul Moronga ktorý obstrelil brankára na 5:0 a v 82.minute na konečných 6:0 upravil výsledok Paukner keď dorážal zblokovaný strelecký pokus Moronga ktorý zobral loptu obrane hostí v rozohrávke.

O zhodnotenie zimnej prípravy som požiadal trénera ŠKF Sereď, jeho vyjadrenia prinesiem pre fanúšikov futbalu začiatkom budúceho týždňa.
Prvý majstrovský zápas jarnej časti čaká ŠKF už v sobotu, 4.3.2017 kedy o 15.00 hod. doma privítajú MŠK Žilinu „B“v 19.kole

Igor LehockýDátum25. 02. 2017