Tréner ŠKF Sereď pred začiatkom jarnej časti

Už iba necelý týždeň delí klub ŠKF Sereď pred prvým výkopom v majstrovskom zápase II.futbalovej ligy jarnej časti sezóny 2016/2017, poslednej rozdelenej súťaže na skupiny východ a západ. Nová sezóna II.ligy v ročníku 2017/2018 už bude celoštátna a budú ju hrať iba kluby, ktoré sa v súčasnom ročníku 2016/2017 umiestnia v hornej šestke po základnej časti, pre dolných šesť mužstiev v skupine východ a západ bude znamenať ročník 2017/2018 iba pôsobenie v III.lige.

Zimná príprava pre ŠKF Sereď je v závere a preto som požiadal trénera Mariána Süttőa aby zhodnotil priebeh zimnej prípravy a pripravenosť hráčov potvrdiť vynikajúcu jesennú časť a umiestnenie v popredí tabuľky skupiny západ. Tento krát sme sa dohodli s trénerom tak že mu položím písomne otázky ktoré by mohli zaujímať fanúšikov ŠKF a priaznivcov futbalu a rovnako písomne sa Marián Süttő na položené otázky vyjadrí. Tak sa aj stalo a odpovede trénera ŠKF čitateľom prinášam v autentickej forme tak, ako som ich obdržal:

1. Zhodnoťte kvalitu zimnej prípravy mužstva, je podľa vás káder pripravený výsledkovo zvládnuť veľmi dôležité 4 kolá základnej časti?

Zimná príprava prebehla výlučne v domácich podmienkach, kde sme využívali výhradne  našu umelú trávu .Pravidelným spestrením prípravy boli tréningy v školskej telocvični , hlavne pri nízkych teplotách vonku bolo nutné nehazardovať so zdravým hráčov . Spolu sme absolvovali v príprave 43 tréningových jednotiek a odohrali sme 10 PZ .Do prípravy bolo zapojených  36 hráčov a postupne sme vyberali a hľadali pre nás vhodné typy!   Kľúčovou otázkou bude plynulý prechod  z umelej trávy  na prírodné podmienky tak aby sme zachovali náš herný štýl ! Ak to dokážeme -nepochybne náš cieľ dosiahneme !!!

2. Z mužstva odišli Senecký, Krč, Kosorín, Medgyes, Cherednychenko, Kováč, Petreje, Steinhübel, podarilo sa káder vhodne doplniť a noví hráči budú posilami pre ŠKF?

Káder hráčov na jarnú časť:brankári- ŠALKA MARTIN ,KONÍČEK LIBOR / Myjava/ obrancovia-LODUHA MATEJ ,KMEŤ ANDREJ ,DJIBY BA ,MEČIAR MARTIN ,DUBEŇ MAREK  / Poľsko/,BAŠA DAVID  / Senica /strednopoliari – VENTÚRA DENIS ,MIKINIČ TOMÁŠ ,JACKULIAK MARTIN ,RICHNÁK RÓBERT  / Trnava/ JANKTO NORBERT ,BENKO JURAJ  / Dorast/útočníci- LAURA LUBOSLAV ,MORONG ADAM ,PAUKNER MATÚŠ / Trnava/BOSÝ DENIS  / Dorast/

V jesennej časti dostal každý svoj priestor a minutáž ! Mne nezostáva nič iné ako popriať veľa úspechov každému v novom klube ! Ale zároveň dodávam že všetky transfery nie vždy prebehnú v súlade s morálnym aspektom a hráči nezareagujú voči klubu férovo!

Odišla nám z hľadiska úrovne 2.ligy vysoká kvalita / CHEREDNYCHENKOVA agilita,MEDGYESOVA efektivita STEINHUBELOVA technika KRČOVÉ nasadenie KOVÁČOVÁ snaživosť SENECKÉHO skúsenosť /a nebude jednoduché ju nahradiť Výrazná posila ? To sa ukáže až v majstrovských zápasoch ale strelec PAUKNER by mohol zefektívniť našu hru a som veľmi spokojný že sme ho získali a teším sa z jeho príchodu ! Dobre sa ukazoval  spolahlivý  RICHNÁK ale momentálne asi 1-2 kolo nestihne ,do obrany prišiel DUBEŇ a časom by mohol prevziať vodcovskú úlohu v obrane, kde výrazne napreduje BAŠA , brankár KONÍČEK má veľkú perspektívu a záleží len na jeho trpezlivosti a snahe -všetci mladí hráči z dorastu dostanú príležitosť-JANKTO-BOSÝ -BENKO si ju za svoju snahu určite zaslúžia  !  Avšak ešte káder nutne  potrebujeme doplniť o jedného strednopoliara – hľadáme a riešime to za pochodu !

3.V jesennej časti 2016 sa hráči často trápili s koncovkou a pozahadzovali príliš veľa tutoviek, popracovalo sa na zakončení v tréningoch, čo by mohlo byť zárukou streleckej efektivity v majstrovských zápasoch, ktorí hráči?

Aj keď sme najlepšie strieľajúce mužstvo v 2.lige aj tak sme v jesennej časti zahodili veľké množstvo góloviek, Zakončeniu sme sa venovali a venujeme stále v tréningovom procese  ! Som presvedčený že góly budeme dávať a myslím si že môžeme  obhájiť najlepšiu ofenzívu-útok :LAURA-PAUKNER.-MORONG -je brutálne i silný a podľa mňa ligový !!!

4.Nebolo možné zabezpečiť v závere kvalitnejšieho súpera pre posledné prípravné zápasy, ktoré by viac preverili kvalitu výkonnosti?

V závere prípravy už naplno prebiehajú ligové súťaže a to je problém ale zápas v Maďarsku bol ten ,ktorý nám dal najviac !

5.Prípravné zápasy naznačili, že zohratosť mužstva je na veľmi slušnej úrovni, herne akoby výkonnosť oproti jesennej časti stúpla, na akých prvkoch bude stáť hra ŠKF aby bol splnený cieľ – postup do top 12?

Stavať budeme vždy na celoplošnom aktívnom futbale založenom na kombinačnom a variabilnom zvládaní herných situácií.Máme svoj štýl a chceme sa s ním prezentovať a aj víťaziť !

6.Na lavičke v prípade potreby bude adekvátna hráčska kvalita?

Potrebujeme doladiť detaily a jeden z nich je aj silný hráč na lavičku !

7. Medzi druhou Sereďou a siedmou Žilinou je 3 bodový rozdiel v priebežnej tabuľke, sú hráči pripravení zvládnuť veľmi dôležité 4 zápasy základnej časti?

Tlak na body bude veľký !!! Všetci účastníci chcú ísť do hornej polovici tabuľky – zvládnuť to si žiada plnohodnotné výkony všetkých ,ktorí sme zodpovední za klub ŠKF SEREĎ.   S mojim kolegom MORAVČÍKOM a všetkými členmi realizačného tímu sme presvedčení o tom že ambície naplníme a aj predčíme !!! Na záver chcem poďakovať majiteľom klubu za ich dôveru ,ktorú nám dali pri vedení mužstva a zároveň predstaviteľom mesta SEREĎ  za vytvorené podmienky !!!  Všetkých ,ktorí fandia nášmu klubu prosím o tolerantnosť a podporu !!!

S pozdravom,

 

Marián Süttö

 

Toľko tréner ŠKF Sereď vo svojich písomných odpovediach, myslím že za všetkých fanúšikov ŠKF môžem popriať klubu úspešné zvládnutie zostávajúcich 4.kôl základnej časti, postup do nadstavbovej časti a v nej potvrdenie pekného a kvalitného futbalu v konfrontácii s mužstvami skupiny východ, na ktorý sa fanúšikovia ŠKF určite tešia. Veľa šťastia ŠKF Sereď!

 

Autor: Igor Lehocký